Profil společnosti

Tímto krátkým profilem bychom Vám chtěli představit českou společnost s ručením omezeným, společnost VÝTAHY A PLOŠINY s.r.o. působící nejen ve svém okolí tj. na Opavsku a Ostravsku, ale co se týče realizací zdvihacích zařízení, tak po celé České republice a také na Slovensku.

Společnost se v okolí svého sídla zaměřuje na servis a údržbu výtahů a plošin všech typů a s různými druhy pohonů. Jakožto firma s vlastním výrobním zázemím a flexibilitou svých pracovníků máme co do realizací výtahů a plošin schopnost provádět montáže nových zdvihacích zařízení, větší opravy, modernizace a kompletní výměny původních výtahů v celé České a Slovenské republice. Kromě výrobních, montážních, revizních a servisních činností zajišťujeme také projektovou činnost v oblasti technologických součástí staveb vč. autorizace.

Díky tomu Vám tak můžeme poskytnou bezplatnou poradenskou činnost při navrhování optimálních a individuálních řešení do stávajících šachet nebo do malých nebo atypických prostor.

Firma na tyto veškeré činnosti má oprávnění vydané Technická inspekce České republiky TIČR Praha, pobočka Ostrava, Nádražní 532/157, 702 00 – ev.č. 1442/7/14/ZZ-M,O,R,Z,Z/E-a,c,e.

Mimo vlastní výrobní činnost se naše firma zaměřuje také na prodej veškerých dílů na výtahy i plošiny. V rámci spokojenosti zákazníka zajišťujeme dodávky větších, tzv. uzlových celků výtahů za velmi zajímavé ceny (všechny velikosti a tvary kabin výtahů vč. jejich nosných rámů, kompletní rošty pod stroje, protiváhy včetně výplní, atypické konzoly a kotvy vodítek aj.).

Dále Vám rádi zajistíme tuzemské i zahraniční výtahové stroje, kabinové a šachetní automatické nebo ruční dveře, omezovače rychlosti, zachycovače, vodítka aj.

V neposlední řadě se také zabýváme stavbou výtahových šachet, které se skládají z ocelových konstrukcí s různými variantami opláštění (opláštění do interiéru provádíme nejčastěji deskami Fermacell, Diamant nebo plechem vč. povrchových úprav, venkovní opláštění pak obvykle deskami Cetris nebo v luxusnějším provedení s proskleným bezpečnostním sklem Connex).

Samozřejmě, že realizujeme výtahy pro osoby se sníženou schopností pohybu a orientace dle Vyhl. 398/2009 Sb. a svislé i šikmé plošiny pro osoby na vozíku dle ČSN ISO 9386-1(2).

Zaručíme Vám vysokou kvalitu dodávek, krátké dodací lhůty, veškerý odborný záruční i pozáruční servis a to vše za pro Vás zajímavou cenu. V případě, že máte zájem si nějaké stavební nebo pomocné práce zajistit svépomocí, pak Vám rádi nejen poradíme, ale také vypracujeme potřebnou dokumentaci a technologický postup.

Stručný výběr z našich produktů
• osobní trakční a hydraulické výtahy splňující aktuálně platné normy EU i ČR
• lůžkové trakční a hydraulické výtahy
• výtahy s evakuačním a požárním režimem jízdy
• výtahy bez strojovny
• nákladní trakční a hydraulické výtahy
• výtahy v ocelových konstrukcích opláštěné dle požadavku zákazníka
• malé bubnové a hydraulické nákladní výtahy i vč. samonosných šachet
• nákladní nůžkové plošiny a plošiny hydraulické s pístem na boku
• osobní domovýtahy a svislé plošiny pro osoby na vozíku dle ČSN ISO 9386-1
• šikmé schodišťové plošiny pro osoby na vozíku dle ČSN ISO 9386-2
• sklopné a vyrovnávací můstky
• ostatní zámečnické výrobky